Завідувач

Бондаренко Анжела Вікторівна

Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Свято в логопедичній групі «Щоб звучала рідна мова і у пісні, і у слові»
Свято в логопедичній групі «Щоб звучала рідна мова і у пісні, і у слові»

Поділитися новиною:

Свято в логопедичній групі «Щоб звучала рідна мова і у пісні, і у слові»

21 лютого 2017 року вихованці старших груп ДНЗ відзначали Міжнародний день рідної мови. В цей день відбулося свято рідної мови «Щоб звучала рідна мова і у пісні, і у слові». Під час свята діти відгадували загадки, розповідали прислів’я та приказки, читали вірші про рідну мову, жартували, гралися, співали, танцювали.

Красивий, щедрий рідний край,
І мова наша- солов’їна.
Люби, шануй, оберігай
Наш край, що зветься Україна.
І. Січовик

 

Кожен рік, 21 лютого, увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 рішенням Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Історія свята, на жаль, має трагічний початок.

21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.

Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

Сьогодні у світі існує близько 6000 мов. На жаль, майже половина з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови. Наша мова є рідною майже для 50 мільйонів чоловік.

Дорогі наші батьки! Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!

«Красо моя! В тобі і мудрість віків, і пам'ять тисячоліть, і зойк матерів у лиху годину, і переможний гук лицарів у днину побідню, і пісня серця дівочого в коханні своїм, і крик новонародженого...» (Сергій Плачинда).

Альбом: Свято в логопедичній групі «Щоб звучала рідна мова і у пісні, і у слові» Альбом: Свято в логопедичній групі «Щоб звучала рідна мова і у пісні, і у слові» Альбом: Свято в логопедичній групі «Щоб звучала рідна мова і у пісні, і у слові»
Web-адреса: dnz10.kupyansk.info/news/id/5406 | Переглядів: 94Дата публікації: 20:51 01.03.2018